Reklama

Pisanki i baraban

wielkanocDział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza na już XXII Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej Podlasia, który odbędzie się w niedzielę 17 marca 2013 r. w godzinach 9.00-15.00 na Rynku wokół białostockiego Ratusza. Przy dźwiękach muzyki, będzie można kupić wyroby sztuki i rękodzieła ludowego oraz regionalne produkty spożywcze z Polski i Litwy związane ze Świętami Wielkiej Nocy.

Czytaj więcej: Pisanki i baraban

Polskie atrakcje w National Geographic

TravelerW mar­co­wym wy­da­niu mie­sięcz­ni­ka Na­tio­nal Geo­gra­phic Tra­ve­ler opublikowano ze­sta­wie­nie 50 miejsc na świecie, które warto od­wie­dzić oraz rze­czy, któ­rych warto do­świad­czyć. Wśród propozycji kilka dotyczy Polski, oto one:

5 - zatańcz na cmentarzu życia w Leżajsku. Jest tu pochowany Eli­me­le­ch Weisblum, żyjący we XVIII w. rabin, jeden z pierwszych cadyków w historii judaizmu i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli chasydyzmu. Jor­cajt, rocz­ni­ca jego śmier­ci, zmie­nia senne miasteczko - na kilka dni przy­la­tu­je tu nawet 10 tys. osób.

Czytaj więcej: Polskie atrakcje w National Geographic

Miś Uszatek w Łodzi

LodzMisUszatekŁódź wzorem innych miast tworzy galerię zabawnych rzeźb. Główną ideą stworzenia szlaku turystycznego "Łódź Bajkowa" jest przypomnienie mieszkańcom, a także przybywającym do miasta turystom dorobku łódzkiej animacji. Idea ta jest realizowana poprzez połączenie miejsc związanych z edukacją, rozrywką, kulturą, kinematografią i ustawienie przy nich rzeźb postaci nawiązujących do filmów zrealizowanych przez Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for.

Już teraz Miś Uszatek wita gości spacerujących ulicą Piotrkowską, Mały Pingwin Pik-Pok zaprasza do Aquaparku Fala, koty: Filemon i Bonifacy sennie przeciągają się przed Muzeum Kinematografii, a Piotruś i jego piesek rysują zaczarowanym ołówkiem po ścianach Łódzkiego Domu Kultury, Plastuś dźwiękiem swojego dzwonka zaprasza dzieci na lekcje w szkole mieszczącej się przy parku im. H. Sienkiewicza, a najmłodsze na bajkowym szlaku Trzy Misie witają gości zwiedzających Muzeum Włókiennictwa i Skansen.

21 marca 2013 roku przed Palmiarnią przy al. Piłsudskiego 61 (Park Źródliska) stanie rzeźba następnego bohatera filmów - Wróbelka Ćwirka.

Zdjęcie: galeriamiastalodzi.blox.pl 


Gdzie szukać:

Łodź, woj. łodzkieJuż nie pojeździmy

Kto chciał wybrać się korbielowna narty do Korbielowa (gm. Jeleśnia, pow. żywiecki, woj. śląskie) musi zmienić plany. W środę  miał tam miejsce wypadek, w wyniku którego wyciag Pilsko zamknięto. Być może zostanie otwarty w przyszłym sezonie.

Przy okazji okazało się, że wyciag został wzniesiony bez pozwolenia na budowę...

.

Bądź on-line

mobilnaZwolennicy sportów zimowych zyskali bardzo fajne udogodnienie. Mobilna aplikacja dla narciarzy SkiRaport działa w smartfonach z systemem Android i iOS, a przygotowana została na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Użyteczność aplikacji polega na szybkim dostępie do informacji o warunkach na stokach narciarskich i snowparkach zlokalizowanych w najpopularniejszych ośrodkach zimowych w Polsce. Pogoda, wysokość średniej pokrywy śnieżnej, stan przygotowania tras, czynne wyciągi, ceny karnetów i wiele innych przydatnych informacji jest gromadzone i na bieżąco uaktualniane przez Stowarzyszenie Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne.

SkiRaport obejmuje 44 ośrodki narciarskie, 120 wyciągów, 38 kolei, 140 wypożyczalni, 85 szkół narciarskich i 70 ratraków. Aplikację można pobrać ze stron: www.pot.gov.pl oraz www.aktualnosciturystyczne.pl.