Reklama

Dzień otwarty w Skierniewicach

Skierniewice-parowozowniaW następną sobotę, 4 maja, o godz. 11.00 Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei rozpoczyna kolejny sezon turystyczny w Parowozowni Skierniewice. do godz. 14.00 potrwa Dzień Otwarty, następnie odbędzie się plener fotograficzny i wreszcie o godz. 19.00 „Wieczór w Parowozowni" z pokazem filmu o zakładach Hipolita Cegielskiego.

W godz. 11.00-14.00 zapraszamy na „Dni Otwarte w Parowozowni", w ramach których można poznać dzieje skierniewickiej parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów. Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika ubranego w historyczny kolejowy mundur. W tym roku na zwiedzających czeka niespodzianka – nowa trasa turystyczna. Po kilkuletniej przerwie będzie można zobaczyć wnętrze największego obiektu – wachlarzową halę parowozową z lat 1862-1942, w której znajduje się kolekcja zabytkowego taboru kolejowego. Udostępnienie hali jest możliwe dzięki przeprowadzonym pracom remontowym dachu współfinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz 1% podatku dochodowego.

Oprócz hali wachlarzowej i kolekcji taboru kolejowego zwiedzający będą mogli zobaczyć: urządzenia do obsługi parowozów, dawną halę maszyn z bardzo starymi, ale nadal sprawnymi urządzeniami, kuźnię z interesującym wyposażeniem, wystawę "Urządzenia sterowania ruchem kolejowym".

Zwiedzanie rozpoczyna się zawsze o pełnej godzinie (11:00, 12:00, 13:00).

Zdjęcia: www.museo.pl

Gdzie szukać:

Ekspozycja Muzealna „Parowozownia Skierniewice", ul. Łowicka 1, Skierniewice, pow. skierniewicki, woj łódzkie