Reklama

Wiosna w Powsinie

PowsinOgrodBotanicznyWiosna jest bardzo opóźniona, ale można już zobaczyć pierwsze wiosenne kwiaty. Pojawiły się też w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. W arboretum zobaczymy kwitnące oczary, krzewy o drobnych, ale dobrze widocznych, żółtych, pomarańczowych lub rdzawych kwiatach (oczar japoński, oczar omszony, oczar pośredni). Pokazuje także fioletowo-różowe kwiaty wawrzynek wilczełyko, gatunek krajowy, będący pod ochroną. Oczywiście są też przebiśniegi.

W szklarni obejrzymy dużą kolekcję roślin cytrusowych, które kwitną i owocują w tym samym czasie, właśnie teraz. Szczególnie atrakcyjnie wygląda cały obsypany, pachnącymi, fioletowymi kwiatami meksykański krzew Eupatorium sorida.

W Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej do 5 maja możemy obejrzeć wystawę malarstwa Ryszarda Gbiorczyka pt. "Dwory w pejzażu Mazowsza". Inne wystawy są na razie odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Również dlatego Ogród Botaniczny będzie czynny do odwołania w godzinach 10:00-16:00. Wejście tylko od ul. Prawdziwka.

Zdjęcie: veanka1.blox.pl

Gdzie szukać:

Ogród Botaniczny PAN, ul. Prawdziwka 2, Warszawa-Powsin, woj. mazowieckie