Reklama

Od średniowiecza do segway'a

SwDzienTurystyki2012Jeszcze tydzień dzieli nas od Światowego Dnia Turystyki (21-22.09.). Tym razem głównym gospodarzem będzie Hiszpania, ale w Polsce też czekają ciekawe spotkania. W Łodzi w zbudowanej na tę okazję Wiosce Średniowiecznej dla publiczności odbędą się wczesnośredniowieczne gry i zabawy oraz pokaz walk z tego okresu. Ciekawie zapowiadają się warsztaty plastyczne „Sizalowy Świat Baśni i Bajek”.

Całkiem nowoczesne, niemniej bardzo wciągające będą pokazy jazdy segwayami, tym bardziej, że będzie można pojeździć taką machiną.

Uczestników czeka też sporo wycieczek. Warto udać się z przewodnikiem do Lasu Łagiewnickiego (zbiórka przy bramie Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym, ul. Wycieczkowa 86). Trzeba wiedzieć, że las to niezwykły – największy teren rekreacyjny Łodzi i obecnie jeden z największych kompleksów leśnych w Europie znajdujących się w granicach miasta. Jest pozostałością po dawnej Puszczy Łódzkiej istniejącej na terenie miasta i wokół niego jeszcze przed 200 laty.

Las Łagiewnicki będzie też miejscem rajdu rowerowego i rajdu nordic walking - kijki zapewnia organizator, rower trzeba mieć własny.

Słabsi piechurzy są zaproszeni na spacer „Dawna Piotrkowska, czyli życie codzienne ulicy” (z Placu Wolności) i na spacer „Łódź filmowa” (z Pasażu Rubinsteina). Dla jeszcze słabszych proponowana jest wycieczka autokarowa pod hasłem: Łódź Wielokulturowa (z Rynku Starego Miasta) oraz wycieczka autokarowo-piesza „Łódź Fabryczna”.

Zdjęcie: zamiasto.com.pl

Gdzie szukać:

Łódź, woj. łodzkie