Reklama

Ekstremalnie dla każdego

Reinhold KleindlW najbliższy weekend w Zakopanem będzie się działo. Do niedzieli potrwają jeszcze 8. Spotkania z Filmem Górskim. W sobotę i niedzielę zaś odbędą się zawody Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w boulderingu pod nazwą Adidas Zako Boulder Power.

Siódme zawody wspinaczkowe zostaną rozegrane na postawionej z tej okazji sztucznej ścianie obok budynku Dworca Tatrzańskiego. Obok zmagań sportowców przewidziano też liczne atrakcje dla kibiców. W sobotę, w przerwie eliminacji, ok. 14.30 zawodnicy i kibice będą mieli możliwość przymierzyć się do boulderu wymyślonego przez jednego z najlepszych polskich wspinaczy, Adama Pustelnika.

Nad Krupówkami rozwieszony zostanie highline, na którym swoje umiejętności zaprezentuje dwóch sportowców teamu Adidas Outdoor: Reinhard Kleindl oraz Lukas Irmler. Taśma, która połączy budynki po sąsiednich stronach ulicy, będzie zawieszona kilkanaście metrów nad głowami przechodniów. Natomiast w pobliżu, nieco niżej, rozciągnięty zostanie slackline dla publiczności.

W trakcie trwania imprezy będą się również odbywały spotkania ze sportowcami: Barbara Zangerl, Olaf Obsommer, Tomas Greksak i Thomas Huber opowiedzą o swojej pasji, wyzwaniach i przekraczaniu barier.

Zdjęcie: Adidas Outdoor

Gdzie szukać:

Zakopane, pow. tatrzański, woj. małopolskie