Reklama

Festiwal Domu

festiwal domuDo 15 sierpnia potrwają w Tykocinie spotkania z dziedzictwem kulturowym. W ramach Festiwalu na ulicy Złotej odtworzony zostanie przedwojenny handel. W metamorfozie biorą udział obecnie działające sklepy, piekarnie i kwiaciarnia. Spróbujemy tykocińskich słodyczy: cynamonek, kruchych ciasteczek z cukrem, kruche rożków z dżemem i pysznych drożdżówek. Będziemy mogli kupić piękne i tanie kreacje damskie z lat 20. 30. ubiegłego wieku oraz kompozycje kwiatowe w koszach z giętej wikliny, a także drobiazgi pasujące do trema lub etażerki w każdym buduarze czy bawialni.

Jutro w zabytkowym domu przy placu Czarnieckiego 10 będą miały miejsce warsztaty prezentujące kulturę materialną i historię miasta. Z pewnością niezwykle atrakcyjne będą wieczorne warsztaty dla młodzież „Fotografowanie światłem”. Trzeba zabrać ze sobą aparat fotograficzny.

We wtorek na Złotej zobaczymy, jak wyglądało niegdyś zakończenie żniw na Podlasiu tykocińskim. Posłuchamy też ukraińskich pieśni żniwnych w wykonaniu zespołu „Słowianoczki”.

Wreszcie w środę możemy wziąć udział w warsztatach robienia podlaskich równianek (pl. Czarnieckiego) i dowiedzieć się sporo o tzw. Cudzie nad Wisłą, w 92 rocznicę tego wydarzenia.

Ukoronowaniem Festiwalu będzie wieczorny bal w klimacie lat dwudziestych i trzydziestych.

Zdjęcie: http://placczarnieckiego10.net