Reklama

Gady górą

dino2Bywa, że w czasie wakacji nasi milusińscy się nudzą. W młodym wieku z pewnością atrakcją będzie park dinozaurów, a mamy ich coraz więcej. Niektóre oferują także inne rozrywki, dzięki czemu chętnie skorzystają z nich również starsze dzieci.

Dinolandia, Inwałd, gm. Andrychów, pow. wadowicki, woj. małopolskie

W parku zobaczyć można ponad pięćdziesiąt różnej wielkości dinozaurów. Życie tych zwierząt opisuj ścieżka dydaktyczna. W parku są też: mini golf, pole do gry w petanque, ścianka wspinaczkowa, tyrolka, jaskinia tajemnic oraz plac zabaw dla dzieci. Posilić można się w kilku punktach gastronomicznych oraz sporej restauracji.

Obok znajduje się Park Miniatur.

Dinopark, Szklarska Poręba, pow. jeleniogórski, woj. dolnośląskie

W lesie, wśród skał i wzgórz, wzdłuż ścieżki o długości jednego kilometra ustawiono rekonstrukcje kilkudziesięciu gadów. Na terenie parku znajdują się: dwupoziomowy plac zabaw, olbrzymie piaskownice, kolejka Flinstonów, park linowy „Małpi Gaj”, plac dmuchańców i Kino 5D. Atrakcją w miasteczku Flinstonów są kamienne pieniądze – dino. Dla zgłodniałych - sklep, restauracja i kawiarnia.

Dinozatorland, Zator, pow. oświęcimski, woj. małopolskiedino1

Zgromadzone tutaj dinozaury poruszają się i wydają dźwięki. Ścieżka edukacyjna poprowadzona jest przez stary las, co sprawia, że ekspozycja jest bardziej realistyczna. Na terenie parku znajduje się również muzeum oraz mała gastronomia.
Przed wejściem do parku dinozaurów zlokalizowany jest lunapark oraz punkty gastronomiczne.
Dreampark, Ochaby, gm. Skoczów, pow. cieszyński, woj. śląskie

Park Dinozaurów jest częścią sporego parku rozrywki i edukacji. Znajdziemy tutaj też pierwsze w Europie Oceanarium Prehistoryczne, umożliwiające poznanie pradawnego świata podwodnych stworzeń oraz Park Miniatur.

Jurapark, Bałtów, pow. ostrowiecki, woj. świętokrzyskie

To najstarszy w Polsce park pokazujący te wielkie gady. Powstał w miejscu, w którym odkryto tropy górnojurajskich dinozaurów.
Obejrzeć można około 100 modeli dinozaurów w skali 1:1. Dodatkowymi atrakcjami są plac zabaw i Muzeum Jurajskie. W parku znajdują się punkty gastronomiczne. Obok zaś są m.in. Zwierzyniec Bałtowski, Ośrodek Jazdy Konnej, Szwajcaria Bałtowska, kolejka grawitacyjna Rollercoaster i inne. Całość zajmuje powierzchnię około 50 ha.

Jurapark, Krasiejów, gm. Ozimek, pow. opolski, woj. opolskie

W parku o powierzchni około 40 hektarów znajduje się 250 modeli dinozaurów. Park nastawiony jest bardziej na edukację niż rozrywkę, zatem więcej tu prezentacji multimedialnych w stosunku do innych parków.
Obok ścieżki edukacyjnej główną atrakcją dla odwiedzających jest tunel czasu, przez który można przejechać kolejką. Na terenie parku znajdują się również: kino 5D, duży plac zabaw, park rozrywki, plaża z atrakcjami wodnymi atrakcjami. Posilić można się w punktach gastronomicznych.

dino3Jurapark Solec, Solec Kujawski, pow. bydgoski, woj. kujawsko-pomorskie

Znajdziemy tu ponad 100 modeli dinozaurów, muzeum i restaurację jaskiniową. Dla małych dzieci jest plac zabaw.

Megapark, Grudziądz, pow. grudziądzki, woj. kujawsko-pomorskie

O gadach informuje Jurajska Ścieżka Edukacyjna w Krainie Dinozaurów. Znajdziemy tutaj również wiele innych atrakcji: ZOO, Miasteczko Westernowe, Mexico City, Krainę Baśni, Bajek i Legend oraz Safari.

Zaurolandia, Rogowo, pow. żniński, woj. kujawsko-pomorskie

Kilkadziesiąt modeli prehistorycznych gadów jest ustawione wzdłuż dwukilometrowej ścieżki edukacyjnej.

Inne rozrywki zapewnią: duży plac zabaw, basen z łódkami, park linowy, bolidy oraz quady.
Na terenie parku znajdują się: muzeum, punkty gastronomiczne oraz a także hotel.
W pobliżu jest profesjonalne pole paintballowe o powierzchni 3 hektarów.

Zdjęcia: www.dinolandia.pl, www.fototrip.pl, www.polskieszlaki.pl