Reklama

Gra miejska

graBelchatowW najbliższą sobotę w Bełchatowie będzie można wziąć udział w grze miejskiej. Zawodnicy będą mieć do wyboru trzy trasy.

Trasa rowerowa „Bełchatów jakiego nie znacie” liczy ok. 20 km i ma charakter edukacyjny. Jej fabuła oparta jest o różne konteksty związane z funkcjonowaniem miasta. Minimalna liczba zawodników w drużynie to dwie osoby; drużyna składająca się z osób niepełnoletnich musi mieć dorosłego opiekuna. Czas trwania gry: ok. 3,5 h.
Trasa „QR Code”, szybkościowa, oparta jest o znajomość topografii miasta i wykorzystanie technologii odczytywania kodów QR Code za pomocą telefonów komórkowych. Uczestnicy gry muszą zebrać jak największą liczbę kodów rozmieszczonych w centrum miasta. Drużyna musi składać się tylko z osób pełnoletnich. Czas trwania gry: 1,5 h.
Trasa „Adam i Ewa zniknęli!” jest oparta o historię miasta. Drużyny, rozwiązując zadania i zagadki na poszczególnych punktach, mają odgadnąć sprawę zniknięcia dwóch, bardzo ważnych dla Bełchatowa postaci. Drużyny mogą liczyć 2-5 osób; w przypadku uczestników poniżej 16 roku życia, konieczny jest dorosły opiekun. Czas trwania gry: ok 2,5 h.

Zdjęcie:miastapolski.blox.pl

Gdzie szukać:

Plac Narutowicza, Bełchatów, pow. bełchatowski, woj. łódzkie