Reklama

W Wolsztynie

Wolsztyn-paradaParowozy z Polski, Niemiec i Czech, a wśród nich „Piękna Helena”, złota medalistka paryskiej Wystawy Sztuki i Techniki w 1937 roku, zaprezentują się podczas tegorocznej Parady Parowozów w Wolsztynie, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie widowisko pt. „Światło, dźwięk, para”. Zobaczymy majestatyczne, buchające parą lokomotywy w specjalnie przygotowanej na tę okazję muzycznej aranżacji i choreografii z wykorzystaniem laserów i pirotechniki.

Paradę i Dni Wolsztyna uświetnią gwiazdy estrady: In-grid, Jacek Stachursky i zespół Feel, a pełen atrakcji dzień zakończy dyskoteka, którą do białego rana poprowadzi Hirek Wrona.

Parada parowozów to jedyne takie wydarzenie w Europie, a w tegorocznej weźmie udział 13 lokomotyw, w tym 4 z Niemiec i 2 z Czech.
Podwoje dla zwiedzających otworzy zabytkowa, ponad stuletnia parowozownia, w której zachowano historyczne urządzenia, sprzęt do naprawy i utrzymania parowozów. Interesująco zapowiada się także pokaz obrządzania parowozów.

Zdjęcie: www.parowozy.com.pl

Gdzie szukać:

Wolsztyn, pow. wolsztyński, woj. wielkopolskie